Naša spoločnosť

„TČM-akupunktúra“ je spoločnosť založená s vášňou pomôcť ľudom starať sa o svoje zdravie bez invazívnej techniky a bez farmaceutických liečiv a liekov. Našim cieľom je, poskytnúť na Slovensku prvotriedne liečebné poradenstvo založené na dlhoročných poznatkoch Tradičnej Čínskej Medicíny (TČM), ktoré sme získali od najlepších učiteľov, z prvotriednych kliník v Číne a Singapure.

Tradičná čínska medicína je založená na diagnostike a liečení chorôb holistickým prepracovaným systémom so zameraním na celého človeka a jeho zdravie, ktoré môžu vhodne dopĺňať diagnostické a liečebné metódy západnej medicíny.

Poskytujeme služby, zamerané na zistenie a odstránenie príčin bolesti a ochorenia, a nie len na odstránení symptómov. Naše poradenské služby sa sústredia a delia na tri základné kategórie a to: zdravie, krása a dietetika.

Pacientom vieme pomôcť s nasledovnými technikami:

 • Diagnostika podľa Tradičnej čínskej medicíny (diferenciálna a pulzová diagnostika, a diagnostika podľa jazyka)
 • Akupunktúra - telová a kozmetická
 • Akupresúra
 • Liečebné masáže Tuina
 • Moxibúcia (moxovanie)
 • Omladzovanie tváre kozmetickou Gua Sha technikou
 • Bankovanie
 • Dietetika podľa TČM
 • Fytoterapia (liečba bylinnými odvarmi a zmesami)

Okrem poskytovania služieb v rámci liečenia , omladzovania tváre a dietetiky, sa tiež venujeme vytváraniu prvotriednych kozmetických a telových produktov pod značkou IV&Co, ktoré si môžete zakúpiť cez náš e-shop. Tieto produkty neustále inovujeme a rozširujeme, vyrábame ich z kvalitných surovín tak, aby boli naši zákazníci maximálne spokojní a aby produkty boli šetrné k pokožke.

Náš tím

ingrid

Ingrid Visolajská Lac.
Špecialista na TČM akupunktúru, fytoterapiu a praktiky čínskej liečebnej masáže

Ingrid sa venuje Čínskej medicíne viac ako 10 rokov. Štúdium úspešne absolvovala v Prahe na 1. škole Tradičnej čínskej medicíny - štvorročné štúdium akupunktúry v spolupráci s Jian Jin University of Traditional Chinese Medicine, Jian Jin, China. Dvojročné štúdium v Prahe - Čínske masáže Tuina v spolupráci s Research Center of Dynamic Compensatory Medicine, Beijing, China. Dvojročné štúdium špecializácia Fytoterapia - v oblasti významné rodiny bylinných prípravkov, bylinných zmesí v kontexte piatych prvkov, fyziológie a patológie piatych elementov.

Postgraduálne štúdium:

 • Mimoriadne dráhy a autoimunitné ochorenia pod vedením lektora Rani AYAL, Dipl.Ac.
 • Zuliao - pokročilé metódy reflexnej masáže nohy – lektor, Dr.Wang YAN
 • Abdominal acupuncture – Tuvia SCOTT, Lic.Ac.
 • Kozmetická akupunktúra a omladzovacie techniky – lektor Aaron Zizov LAc.
 • Kozmetická a telová Guasha - lektor Prof. Zhang XIUQIN
 • Korejská kozmetická akupunktúra – lektor, Seung Choi, OMD (Kórea), LAc.
 • Klinická prax v Číne – Development of TCM clinical practice and Research, Institute of Basic Research in Clinical Medicine in China Academy of Chines Medical Sciences.
 • Acupuncture balance method - podľa Dr. Richard Teh-Fu Tan, O.MD, L.A.
 • Scalp acupuncture - lektor Dr. Liangxi Zheng MTCM, L.Ac.

Ingrid sa svojou špecializáciou zameriava na odstránenie akútnych aj chronických bolestí pohybového aparátu, bolesti kĺbov, ako sú ramená, kolená, členok, krk, chrbát, karpálny tunel, tenisový lakeť.

Jej cit a jemnosť pre krásu uplatňuje pri omladzovacích technikách v kozmetickej akupunktúre.

Svoje klinické skúsenosti z klinickej praxe, ktorú absolvovala v Číne, uplatňuje pri starostlivosti u slovenských aj zahraničných klientov.

Br. Jr. Ingrid Visolajská
Výkonný riaditeľ

Ingrid Visolajska (Jr.) žije a pôsobí v Singapure, odkiaľ čerpá najnovšie liečebné metódy, technológie a produkty čínskej medicíny a privádza ich na slovenský trh.

Ingrid sa venuje už viac ako 10 rokov poradenstvu a vytváraniu korporátnych stratégií pre veľké medzinárodné spoločnosti v Ázii, Európe a Amerike. Pre TČM-akupunktúra, Ingrid pôsobí ako výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ, a má na starosti celkový chod spoločnosti.

Ingrid prináša inovácie, a zodpovedá za sprostredkovanie produktov a najnovších zariadení potrebných na vykonanie procedúr tradičnej čínskej medicíny.

Za posledných 16 rokov, Ingrid žila a pôsobila v Singapure, Taliansku, Anglicku a Dánsku, a vždy sa rada vracia na Slovensko.

ingridjr

michaela

Ing. Michaela Kusá
Produktový riaditeľ

Michaela je produktovou riaditeľkou pre TČM-akupunktúra, teda navrhuje a tvorí receptúry kozmetických výrobkov pod značkou IV&Co tak, aby čo najlepšie vyhovovali každému zákazníkovi a zároveň spĺňali všetky legislatívne požiadavky SR a EÚ. Vďaka jej bohatým profesionálnym skúsenostiam tak spĺňa všetky predpoklady pre vytváranie kvalitných produktov.

Michaela vyštudovala Slovenskú poľnohospodársku univerzitu odbor Biotechnologické inžinierstvo. Je odborníčkou na moderné biotechnologické metódy a techniky kultivácie mikroorganizmov, tkanivové kultúry, prípravy biologicky dôležitých látok. Má bohaté skúsenosti v oblasti génovej manipulácie, využitia RFLP, PCR, embryotechnológií, enzýmového inžinierstva, genomiky, chémie potravín a kozmetológie.

Počas štúdia na univerzite pracovala v holandskej spoločnosti, ktorá bola zameraná na zhodnocovanie vedľajších produktov z farmaceutickej výroby. Jej bakalárska práca bola zameraná na jedlé drevokazné huby a ich liečivé účinky. Michaela následne pracovala 4 roky v slovenskej spoločnosti ako špecialistka na vývoj a kvalitu kozmetiky kde zodpovedala a pripravovala technické podklady k výrobkom v súlade s platnou legislatívou SR a EÚ a preto vie zabezbečiť, aby produkty TČM-akupunktúra, ktoré predávame pod značkou IV&Co spĺňali všetky legislatívne požiadavky.

Michaela hodnotila senzorickú a analytickú kvalitu svojich vlastných a konkurenčných produktov a pod jej vedením počas 4 rokov úspešne uviedla na trh množstvo vysoko kvalitných kozmetických produktov.

Následne Michaela pracovala vo výskumnej spoločnosti, ktorá sa zameriava na výskum a vývoj alternatívneho použitia superabsorbčných polymérov v rôznych odvetviach. Michaela bola súčasťou výskumného tímu v rôznych projektoch, ktoré sa realizovali na medzinárodnej úrovni v oblasti ekologických inovácií šetrných k životnému prostrediu.

„Krása a pôvab pleti ma fascinovala odmalička a preto som sa rozhodla zúročiť svoje skúsenosti v spolupráci s Ingrid, a spoločne sme sa rozhodli vytvoriť oázu zdravia a krásy. Vytvorili sme krásny projekt plný príjemných a odborných skúseností, ktoré s radosťou odovzdáme naším klientom, aby sme podporili a udržali ich zdravie a krásu.“